fbpx

Belvedere Holiday Club 4*

BELVEDERE HOLIDAY CLUB

Локација: во центарот на Банско, на 400 м од гондолата.
Капацитет:  студија и апартмани со една или две спални.
Хотелски содржини: рецепција со сеф, паркинг со наплата, конференциска сала, џакузи, сауна, внатрешен и надворешен базен, фитнес, лоби бар, спа центар, ресторан.
Опременост на студијата и апартманите: мини кујна, бања, интернет, минибар/фрижидер, ТВ, телефон, фен.

Рана резервација:
15% попуст за рани резервации за сите резервации направени до 31.10.2021 година и 30% депозит до 10.11.2021 година
10% попуст за рани резервации за сите резервации направени до 30.11.2021 и 30% депозит до 10.12.2021

Тип на сместување19.12.2021 – 25.12.2021    09.03.2022 – 01.04.2022   HB26.12.2021 – 02.01.2022 HB03.01.2022 – 08.03.2022   HB
 One bedroom Apartment for 2 pax78,5 €151,5 €106,8 €
 Two bedroom Apartment for 4 pax129,7 €245,3 €190,8 €
Child 6 – 11.99 years old on extra bed25,6 €27,8 €27,8 €
Adult on extra bed36,5 €38,7 €38,7 €

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок и вечера по единица / за редовните легла /
Користење на базен, завршна сауна, парна бања, турска бања, инфрацрвена сауна, теретана, џакузи, интернет
Скијачки слоеви за сопствена опрема
Шатл -автобус до првиот стадион на ски -лифтот Гондола закажан на рецепција
Паркинг
Хотелско осигурување, такса за одморалиште и 9% ДДВ

Минимум престој 5 ноќевања за периодите 26.12.2021 – 02.01.2022 и 03.01.2022 – 08.03.2022
Минимум престој 3 ноќевања за други периоди

Максимална застапеност
Апартман со една спална соба 2 + 2 лица
Апартман со две спални соби 4 + 2 лица

Додатоци:
Ручек – 12,00 € по возрасен на ден и 6,00 € по дете /6-11,99/ на ден, деца до 5,99 години се бесплатни;
Доплата за новогодишна вечера /не е задолжителна /: 70,00 евра за возрасен и 35,00 евра за дете /6 – 11,99 /, децата под 5,99 години се бесплатни

Намалувања:
Дете до 5,99 години – бесплатно

Раната резервација важи и за додатоците за ручек и новогодишна вечера

Додатоци:
7 = 6, 10 = 9, 14 = 12 за престој во периодите 19.12.2021 – 25.12.2021 и 09.03.2022 – 01.04.2022 и 03.01.2022 – 08.03.2022

Додатоците може да се комбинираат со попусти за рана резервација!

Политика за откажување:
Не се казнува во рок од 35 дена пред пристигнувањето за периодот:
26.12.2021 – 02.01.2022
По овој период се наплатува 100% од вкупниот износ