fbpx

Aspen Apart Hotel

Локација: 100 метри од Гондолата
Капацитет:45 апартмани со една спална, 8 апартмани со две спални и 4 студиа
Хотелски содржини:затворен базен, ресторан, сауна, спа центар, масажа, парна бања, паркинг.
Опременост на собите: кујна, ЛЦД ТВ, бања и телефон.

Попусти за рана резервација:
15 % попуст за рани резервации за сите резервации направени до 31.10.2021 година и целосно платени до 10.11.2021 година. Важи за престој во периодите 01.12.2021 – 27.12.2021 и 04.01.2022 – 31.03.2022
10 % попуст за рани резервации за сите резервации направени до 30.11.2021 година и целосно платени до 01.12.2020 година. Важи за престој во периодите 01.12.2021 – 27.12.2021 и 04.01.2022 – 31.03.2022
10 % попуст за рани резервации за сите резервации направени до 14.11.2021 година и целосно платени до 20.11.2021 година. Важи за престој во периодот 28.12.2021 – 03.01.2022

Промоции:
7 = 6, 14 = 12 за престој во периодот 01.12.2021 – 20.12.2021 вкл. и за пристигнувања по 08.01.2022 година

Тип на сместување01.12.2021 – 20.12.2021 11.02.2022 – 31.03.2022 BB21.12.2021 – 27.12.2021 04.01.2022 – 10.02.2022 BB28.12.2022 – 03.01.2022 BB
Standard Studio                  for 2 pax€ 39,2€ 46,9€ 71,9
Studio Deluxe                     for 2 pax€ 42,5€ 50,1€ 75,2
One bedroom APP Standard for 2 pax€ 46,9€ 53,4€ 79,6
One bedroom APP Deluxe for 2 pax€ 49,1€ 57,8€ 82,8
Two bedroom APP Standard for 4 pax€ 80,7€ 92,7€ 130,8
Two bedroom APP Deluxe for 4 pax€ 85,0€ 97,0€ 135,2
  • цената вклучува базен, топла бања и интернет
  • официјална категорија на хотелот е 2*

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок по лице
Користење на фитнес, сауна парк, базен
Шатл до Првата станица на ски -лифтот Гондола – закажан на рецепција
Хотелско осигурување, 9% ДДВ

Минимален престој 3 ноќи за периодот 28.12.2021 – 03.01.2022!

Максимална исполнетост
Студио – 2 + 1 лице
АПП за една спална соба – 2 + 2 лица
АПП со две спални соби – 4 + 2 лица

Доплати:
Ручек – 8,00 евра по возрасен дневно и 4,50 евра по дете 6-11,99 год. дневно
Вечера – 10,00 евра по возрасен дневно и 5,00 евра по дете 6-11,99 год. Дневно
Божиќна вечера / не е задолжителна / – 33,00 евра за возрасен и 22,00 евра за дете од 6-11,99 год.
Новогодишна вечера / задолжителна / – 86,00 евра за возрасен и 49,00 евра за дете од 6-11,99 год.

Намалувања:
Дете до 5,99 год. бесплатно
Дете од 6-11,99 год. на дополнително легло на ББ – 50% попуст од цената за возрасни
Еднократна употреба на Студио – плаќа 80% од цената
1 возрасен + 1 дете до 11,99 год. Во студио – плаќа 80% од цената
Возрасен на дополнително легло на ББ – 30% попуст

Додатоците НЕ може да се комбинираат со ИО, но важат за Дополнувањата!
Бесплатно ноќевање во она од периодот со пониска цена!

http://www.aparthotelaspen.com/en/