fbpx

АПАРТМАНИ СОЛАРИС, Чањ, Црна Гора, Лето 2021

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

Локација: Вилата се наоѓа на 400м.од плажата, во мирниот дел на Чањ.

Опременост на студиата и АПП:  1/2, 1/3 и  1/4 студиа, комплет опрена мини кујна,  фрижидер, ТВ, Wi–Fi, клима уред (вклучена во цената), бања и тераса,бесплатен паркинг.

Исхраната е во модерно опромен ресторан ..ЛАРА..на 08 м.од плажа

Цените се дадени по лице во студио од ден , на база полупансион .

СтудиоУлуга01.06-21.06 09.09-30.0921.06-01.07 30.08-09.0901.07-11.07 20.08.-30.0811.07-31.07 31.07-20.08
1/2Полу пансион15.0021.00 €24.00 €27.00 €
1/3,1/4Полу пансион15.50 20.00 €22.00 €25.00 €

Цените се дадени по лице во студио од  ден, на база  полн пансион

СтудиоУлуга01.06-21.06 09.09-30.0921.06-01.07 30.08-09.0901.07-11.07 20.08.-30.0811.-31.07 31.07-20.08
1/2Полн пансион19.00 24.00 €28.00 30.00
1/3,1/4Полн пансион19.00  23.00 € 25.00 €29.00

Цените се дадени за наем на студио по студио од ден.

СтудиоУлуга01.06-21.06 09.09-19.0921.06-01.07 30.08-09.0901.07-11.07 20.08.-30.0811.07-21.07 21.07-31.07 10.08-20.08
1/2НАЕМ18.00 24.00 29.0035.00
1/3НАЕМ23.00 33.00 39.00 42.00
1/4НАЕМ25.00 39.00 44.00 48.00

Полупансион – ноќевање, појадок/вечера, појадок/ручек, ручек/вечера- оброците се по избор на гостите,а се служат во модерно опремениот ресторант Лара кој се наоѓа на 80м од плажа;

Полн пансион – 3 полни оброци и ноќевање;

Смените почнуваат со ручек (полн пансион, појадок/ручек, ручек/вечера), вечера (појадок/вечера), а завршуваат со вечера (ручек/вечера).

Попусти и доплати :

–     деца до 3 год. бесплатно сместување(на заедничко легло, без храна

  • Деца од 3 -10год. на зедничко легло плаќаат 50% од цената, од 3-12 год. на сопствено легло плаќаат 70% од цената,
  • Дете до 12 год. со 1 возрасен во студио 1/2- плаќа 80% од цената
  • Туристичката такса не е вклучена во цената и се плаќаат на рецепција дневно по лице, деца до 12 год. 0,50€, од 12-18 год. 1.00€ , возрасни 1.50 €.
  • Влегување во студијата 12.00, а напуштање на студијата до 09.00.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  И СКТМ.