fbpx

АПАРТМАНИ ЛАРА С, ДОБРА ВОДА, Црна Гора, Лето 2021

                                                           www.laraapartmani.cоm                                                                                                                              

На 8км од Бар се наоѓа населбата Добра Вода  со плажата ..Велики Пијесак.. која поради чистата вода и големото присуство на сумпор во истата ,влегува во плажи од прва категорија ( воздушна бања).Плажата на која се наоѓаат апартманите  располага со бројни ресторани,кафетерии,слаткарници,ноќни клубови и мини маркети.На оваа плажа секојдневно пристигнуваат  туристички бродови со кои можете да ги посетите  околните острови .

Апартманите Лара С , 3*  се новоизградени и модерно опремени студиа (двокреветни, трокреветни и четворокреветни со сопствено купатило, тераса, ТВ-сателитска програма, Wi-Fi,интернет, фрижидер, клима, мини кујна со комплетна опрема,повеќето од апртманите имаат поглед на море.Објектот поседува лифт ,модерен ресторан на попокривот од зградата со преубав поглед на море  Поседуваат сопствени резeрвоари за вода.                                                                                                                                                                        

студио 01.06-15.06 15.09-30.0915.06-01.07 01.09-15.09ЈУЛИ И АВГУСТ
1/2 наем31еур35.00 еур39.00 еур
1/3 наем35 еур40.00 еур44.00 еур
1/4 наем46 еур51.00 еур56.00 еур
1/4+1наем51 еур56.00 еур61.00 еур

Оддалеченост од плажа 130 м                                                                                                                    
Цените се за наем на студио дневно

-Во 1/2  студио можат да се сместат  2 ,максимум 3 особи ( 2 возрасни и дете до 5 год.)

-Во 1/3  студио можат да се сместат  3,максимум 4 особи (2 возрасни и 2 деца до 10 год)

Во 1/4  студио можат да се сместат 4,максимум  5 особи (3 возрасни и 2 деца до 10 год)

-Во 1/4+1 студио можат да се сместат макимум 5 особи

Паркингот може да се обезбеди на лице место во непосредна близина на хотелот                                                                                                                  -туристичката такса и осигурување се наплатува на рецепција                                                    (возрасни-1.50 еур,деца од 12-18 години- 1 еур ,деца од 2-12 години -0,50 еур )                             –

-Влегувањето  во студиото  е од 12.00ч, . напуштањето  е во 09.00ч.

-Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62,oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  И СКТМ.