fbpx

АПАРТМАНИ KRALJEVI ČARDACI – Копаоник

Сместени во Националниот парк Копаоник, во викенд населбата опкружен со природа на главниот пат, оддалечен 2,5km од најблиската жичара и 5km од центарот на Копаоник. 

Сите единици имаат простор за седење. Има и кујна, опремена со фрижидер. Во секоја единица има приватна бања со туш. Се нудат крпи и постелнина.

Гостите кои престојуваат во Apartments Kraljevi Čardaci можат да ги користат услугите на пространиот СПА центар кој вклучува сауни и турска бања со ДОПЛАТА по намалена цена. Имотот има и лоби бар на лице место, како и детско игралиште и конференциски центар. Специјална диета менија и спакувани ручеци се достапни на барање.

• Акција 5+2 За наем на апартман на 5 ноќи ,добивате 2 ноќевања ГРАТИС (престој 12.12.2021 – 19.12.2021 или 13.03.2022- 03.04.2022)

• АКЦИЈА 6+1 За наем на апартмани на 6 ноќевања ,добивате 1 ноќевање ГРАТИС (20.02-13.03)


ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :
•Наем на избраното студио/апартман ;
•Завршно чистење ,струја,вода,греење ,постелнина,пешкири,одржување и менување пешкири на два (2) дена;
•Превоз до скијашницата пет пати за време на работењето на жичарата ;
•Користење на скијашницата , со ски сервис е на 30 м од ски стазата Мало Езеро ;
• Vaučer со 15% попуст на цената на влезни дневни карти за користење на содржините на SPA & WELLNESS центрите
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ( плаќање на лице место )
• Туристичка такса ,(1 еур по особа на ден за возрасни );
• Туристичка такса за деца од 7 – 15 год. на ден по особа ,изнесува (0,5 еур ) ( деца до 7 год. не плаќа туристичка такса
• Осигурување по особа изнесува (0,2 еур) дневно ,без оглед на возраста ( и децата плаќаат);
ДОПЛАТИ:
• За престој пократок од 3 ноќевања цената на ноќевањето се зголемува за 20%
• Полупансион ( појадок и вечера):

  • за возрасни цената е 17,5 еур по особа на ден ,
  • за деца од 2 до 12 години 11,5 еур по особа на ден .
    • Оброците може и поединечно да се уплатуваат:
  • 6 еур појадок , a 11,5 еур вечера за возрасни ,по особа на ,
  • 3,5 еур појадок , a 8 еур вечера за деца по особа на ден ,
    • Доплата за Дочек на Нова година,накнадно ќе биде објавена.