Apart Hotel Regnum 5*

REGNUM

Локација: Се наоѓа на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско.
Капацитет: Junior Sute, Executive Sute, Deluxe Sute, Grand Suites, Grand Superior Suites и King Suite.
Хотелски содржини:ресторант a-la-cate и шведска маса, летен дел за скара, Лоби бар, Ноќен бар, наргиле бар, Фитнес центар, соба за забава (пинг понг, football table, билијард), детски клуб и анимација, остава за багаж, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, продавница за сувенири, фризерски салон и салон за убавина, модерна конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг за гости на хотелот, подземна гаража со наплата, зелени површини и градина, Наем ан велосипеди, достапност за хедикепирани лица.
SPA & Wellnes:СПА и Велнес центар две фински сауни, парна бања, Туркса бања и автентичен амам), внатрешен базен за деца и возрасни, шок туш и тропски туш, солариум, два надворешни Jacuzzi и еден VIP надворешно Jacuzzi со топла минерална вода 36° C, Relax zone, Фитнес центар, витамин бар, три соби за поединечна масажа, една соба за масажа за две лица, една VIP соба за масажа за две лица со Jacuzzi.
Опременост на собите:
 – JUNIUR SUITE собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода и тостер.
 – Executive Sute има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
 – Deluxe Sute имаат големина од 49m2 до 74 m2  со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
 – Grand Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
 – Grand Superior Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со две дневни соби, две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
 – King Suite е наменет за оние кои сакаат голем комфорт и луксуз. Опремен е со дневна соба со кујна, две одвоени спални, две бањи со када и туш кабина, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса. Апартманот има прекрасен поглед кон Пирин Планина.

REGNUM HOTEL & SPA 5*27.12-01.0120.12-26.12
02.01-09.01
10.01-29.0201.12-19.12
01.03-12.04
EXECUTIVE SUITE / BB212,3176140,8118,8
ЕДНОКРЕВЕТНА191,07132105,689,1
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ191,07132105,689,1
2ВОЗРАСНИ212,3176140,8118,8
EXECUTIVE SUITE WITH MOUNTAIN VIEW / BB217,8182,6146,3124,3
ЕДНОКРЕВЕТНА196,02136,95109,72593,225
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ196,02136,95109,72593,225
2ВОЗРАСНИ217,8182,6146,3124,3
EXECUTIVE DELUXE SUITE / BB223,3185,9151,8129,8
ЕДНОКРЕВЕТНА200,97139,425113,8597,35
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ200,97139,425113,8597,35
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА223,3185,9151,8129,8
1ВОЗРАСЕН+3ДЕЦА249,3204,9167,8142,8
2ВОЗРАСНИ223,3185,9151,8129,8
2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ223,3185,9151,8129,8
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА249,3204,9167,8142,8
3ВОЗРАСНИ271,3224,9184,8155,8
EXECUTIVE DELUXE SUITE WITH MOUNTAIN VIEW / BB228,8193,6157,3135,3
ЕДНОКРЕВЕТНА205,92145,2117,975101,475
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ205,92145,2117,975101,475
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА228,8193,6157,3135,3
1ВОЗРАСЕН+3ДЕЦА254,8212,6173,3148,3
2ВОЗРАСНИ228,8193,6157,3135,3
2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ228,8193,6157,3135,3
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА254,8212,6173,3148,3
3ВОЗРАСНИ276,8232,6190,3161,3
GRAND SUITE / BB388,3300,3228,8196,9
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА388300229197
2ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА388300229197
3ВОЗРАСНИ388300229197
3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ388300229197
3ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА388300229197
4ВОЗРАСНИ388300229197
4ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ388300229197
5ВОЗРАСНИ436339262223
GRAND SUITE WITH MOUNTAIN VIEW / BB393,8303,6234,3204,6
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА394304234205
2ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА394304234205
3ВОЗРАСНИ394304234205
3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ394304234205
3ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА394304234205
4ВОЗРАСНИ394304234205
4ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ394304234205
5ВОЗРАСНИ442343267231
Период на реализација26 дена14 дена14 дена7 дена
Период на откажување:26 дена14 дена14 дена7 дена
Пенали за откажување:100% од букираниот престој3 ноќи2 ноќи1та ноќ
Пенали за не појавување:100% од букираниот престој100% од букираниот престој50% од букираниот период2 ноќи
Минимален престој:5 ноќи3 ноќи3 ноќи3 ноќи
ДОПЛАТИ:ВОЗРАСЕНДЕТЕ 3-9,99ДЕТЕ 10-16
Божиќна вечера / 25.12 / Не Задолжителна30,00 €10,00 €15,00 €
Ново Годишна вечера во BOSFOR хол / Задолжително160,00 €40,00 €80,00 €
* задолжително80,00 €20,00 €40,00 €
ДОПЛАТИ:ВОЗРАСЕНДЕТЕ 3-10
Доплата за вечера9,00 €4,50 €

ДЕЦА 2-10

  • цената вклучува користење на надворешен базен,сауна,топла бања,амам,фитнес,шатл до прва станица,интернет,децко катче и анимација, надворешен паркинг/ако е слободно/