fbpx

Apart Hotel Regnum 5*

REGNUM

Локација: Се наоѓа на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско.
Капацитет: Junior Sute, Executive Sute, Deluxe Sute, Grand Suites, Grand Superior Suites и King Suite.
Хотелски содржини:ресторант a-la-cate и шведска маса, летен дел за скара, Лоби бар, Ноќен бар, наргиле бар, Фитнес центар, соба за забава (пинг понг, football table, билијард), детски клуб и анимација, остава за багаж, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, продавница за сувенири, фризерски салон и салон за убавина, модерна конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг за гости на хотелот, подземна гаража со наплата, зелени површини и градина, Наем ан велосипеди, достапност за хедикепирани лица.
SPA & Wellnes:СПА и Велнес центар две фински сауни, парна бања, Туркса бања и автентичен амам), внатрешен базен за деца и возрасни, шок туш и тропски туш, солариум, два надворешни Jacuzzi и еден VIP надворешно Jacuzzi со топла минерална вода 36° C, Relax zone, Фитнес центар, витамин бар, три соби за поединечна масажа, една соба за масажа за две лица, една VIP соба за масажа за две лица со Jacuzzi.
Опременост на собите:
 – JUNIUR SUITE собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода и тостер.
 – Executive Sute има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
 – Deluxe Sute имаат големина од 49m2 до 74 m2  со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
 – Grand Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
 – Grand Superior Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со две дневни соби, две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
 – King Suite е наменет за оние кои сакаат голем комфорт и луксуз. Опремен е со дневна соба со кујна, две одвоени спални, две бањи со када и туш кабина, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса. Апартманот има прекрасен поглед кон Пирин Планина.

Попусти за рана резервација:
20% попуст за рани резервации за сите резервации направени од 01.10.2021 до 30.10.2021 и 20% платени до 01.11.2021
15% попуст за рани резервации за сите резервации направени од 01.11.2021 до 20.11.2021 и 20% платени до 25.11.2021

Тип на сместување28.12.2021 – 02.01.2022 BB22.12.2021 – 27.12.2021 03.01.2022 – 28.02.2022 BB01.12.2021 – 21.12.2021 01.03.2022 – 16.04.2022 BB
Executive Suite   2 лица212,6 €146,1 €124,3 €
Executive Suite  Мountain view
2 лица
218,0 €151,5 €129,7 €
Executive Deluxe Suite 2 лица224,5 €155,9 €134,1 €
Executive Deluxe Suite  Мountain view 2 лица228,9 €162,4 €140,6 €
Grand Suite 4 лица387,0 €239,8 €207,1 €
Grand Suite Mountain view
4 лица
392,4 €244,2 €212,6 €
King Suite 4 лица588,6 €361,9 €321,6 €
Second child from 7- 12.99 y.o   on extra bed31,1 €20,2 €18,0 €
Adult on extra bed65,4 €43,6 €32,7 €

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок
Бесплатно користење на затворен базен со детски дел, завршна сауна, парна бања, амам, шок туш и тропски туш, соба за релаксација, фитнес
Бесплатно користење на две џакузи (секој од нив се користи според закажаниот капацитет)
Ски складирање за сопствена опрема
Wi-Fi, безбедно во апартманите
Детско катче, детска анимација за деца од 4 до 14 години, закажано на рецепција
Шатл -автобус до Првата станица на ски -лифтот Гондола, закажан на рецепција
Паркинг на отворено (по достапност)
Хотелско осигурување, туристичка такса, 9% ДДВ
Данок за одморалиште. Сите деца до 6 години плаќаат за даночно одморалиште, 0,67 ЕУР за ноќевање

Минимум престој 4 ноќевања за период 28.12.2021 – 02.01.2022
Минимален престој 3 ноќевања за периодот 23.12.2021 – 26.12.2021
Минимален престој 2 ноќевања во сите други периоди за време на викендите

Максимална застапеност:
Апартман со поглед на планина – 2 возрасни
Executive Deluxe Suite / или со поглед на планина – 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни
Гранд апартман /или со поглед на планина – максимум 4 возрасни + 1 дете или 5 возрасни
King Suite – 4 возрасни

Додатоци:
Вечера – 19,00 евра по возрасен дневно и 9,00 евра по дете 7 – 12,99 год. Бесплатно за деца 0 -6,99 год. Не се вклучени пијалоци освен минерална вода за дозерот
Апартман со балкон – 10,00 евра по престој
Божиќна вечера /опционално /30,00 евра за возрасен и 20,00 евра за дете /12-16 години /, и 15,00 евра за дете од 6-11,99 год. И 10,00 евра за дете 3-5,99 год.
Новогодишна вечера /задолжителна/ во соба Босфор – 120,00 евра за возрасен и 60,00 евра за дете /12-16 години/, и 30,00 евра по дете од 6-11,99 г. и 15,00 евра по дете 3-5,99 год
Новогодишна вечера /задолжително /во Regnum restaurnat- 80,00 евра по возрасен и 40,00 евра по дете /12-16 години /, и 20,00 евра по дете од 6-11,99 год. и 10,00 евра по дете 3-5,99 год
Посетете термални бањи Регнум – 5,00 евра по возрасен по посета и 3,00 евра по дете 4-11,99 г. по посета. (2 надворешни базени со термална топла вода, топла када; отворено џакузи со термална вода; сауна и парна бања; шатл-автобус до/од „Regnum Banya Thermal“ (во распоред)

Намалувања:
1 дете од 0 до 6,99 години (вклучено) со 1 возрасен сместен на редовно легло важат условите за едно сместување.
1 возрасен сместен со 2 деца од 0 до 6,99 години – важат условите за двојно сместување.
1 дете од 7 до 12 години (вклучително) со 1 возрасен сместен на редовен кревет се валидни услови за двокреветно сместување.
1 возрасен сместен со 2 деца од 7 до 12 години – валидни услови за двојно сместување и дополнително плаќање за второ дете според цената во табелата.
Не е дозволено еднократно сместување во Grand Suite, Grand Suite со Mountain View и King Suite.
Детско креветче може да се смести во сите типови на соби. Не е потребно дополнително плаќање

Попустите за рана резервација НЕ важат за Доплатите!

Додатоци:
7=6, 10=9, 14=12 НЕ важи за резервации и пристигнувања во периодот 28.12.2021 – 02.01.2022

Дополнителните вредности важат за резервации направени од 21.11.2021 година!
Додатоците НЕ се валидни за Додатоците!
Додатоците НЕ можат да се комбинираат со попустите на рана резервација!
Бесплатно ноќевање е од поевтиниот период