fbpx

11 ОКТОМВРИ 2021 – ХАЛКИДИКИ

Продолжен викенд на Халкидики со шопинг во Солун

Сместување : Вила Парадизо – Пефкохори

Локација на вилата:         На сама плажа, во непосредна близина на центарот.

Тип на сместување:   Четирикреветни студија  и шестткреветни апартмани.

Опрема:          АПП – опремена кујна, одделна спална соба, бања, ТВ, тераса. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место  3 еур  од ден.

1.Ден сабота (09.10) Скопје  – Пефкохори  

Состанок на групата во 05.30ч пред хотел Сити Парк. Поаѓање во 06:00часот. Се патува преку граничен премин Богородица. Посета на шопинг центарот Космос.Пристигнување во Пефкохори во попладневните часови. Сместување. Ноќевање.

2.Ден недела (10.10.)   Пефкохори  

Слободен ден за индивидуални активности и одмор. Ноќевање.

3 Ден понеделник (11.10)   Пефкохори – Скопје

Слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во вечерните часови. 

Цена на аранжманот:   49 евра  (3038,оо мкд)

–    Аранжманот ќе се реализира со минимум 10 патници  (со Агенциски превоз).

Во цената е вклучено:

  • Превоз  со високотуристички автобус или комби бус (во зависнот од број на патници  на групата) на наведената релација  
  • Сместување  во студија или апартмани (2 ноќевања) 
  • Организација на патувањето, придружник (пратител ) на групата
  • Посета на шопинг центар Космос

Во цената не е вклучено:

  • Патничко и здравствено осигурување
  • Деца од 02-06 години плаќаат само превоз 20 евра

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  И СКТМ